Powstanie parafii

Polska parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi, Matki Kościoła w Corby i Laxton Hall powstała 30 czerwca 2006 roku na mocy Dekretu Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, dzięki staraniom księdza dr Jerzego Tyca, wychodząc naprzeciw oczekiwanion Polaków emigrujących do tej częsci Northamptonshire.

Na mocy niniejszego dekretu pierwszym proboszczem parafii powołany został, z dniem 24 lipca 2006 ksiądz dr Jerzy Lech Tyc. Dekret podpisał Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, ks. prałat Tadeusz Kukla. Obecnie parafia obejmuje Laxton Hall, Corby i Kettering oraz okoliczne miejscowości. Parafia świadczy pełną obsługą sakramentalną.

2016 rok wpisuje się jako nowa karta w historii parafii jako, że Polska wspólnota Corby-Kettering dokonała zakupu budynku Kościoła w Corby przy ulicy Rockingham. Jest to pierwszy kościół zakupiony przez Polaków w Anglii od 30 lat. Obecnie trwają zaawansowane prace budowlano-remontowe w świątyni.

W dniu 20 marca 2017 roku odbyła się szczególna uroczystość poświęcenia naszego Kościoła Parafialnego Parafi Corby – Kettering.

Duszpasterze naszej parafii

2006-2008 ks. Jerzy Tyc
2008-2010 ks. Edward Sopala
2010-2012 ks. J.M. Góra
2012-2014 ks. Czesław Osika
2014- ks. Ryszard Taraszka

Obecnym proboszczem parafii jest ks. Ryszard Taraszka, który jest Duszpasterzem Lokalnej Polskiej Misji Katolickiej (PCM Corby – Kettering Parish) w Anglii i Walii. Rezyduje w Corby.

Co o nas piszą